Atpakaļ uz jaunumu sadaļu

Northmen homes interjers latviešu stilā

Kas ir Latvijas dizains interjerā? Kā tas izpaužas -kur to meklēt?

Satura rādītājs

Latvijas dizains interjerā.

Nav nekāds noslēpums, ka Latvieši ir dabas cilvēki. Varētu pat teikt, ka ļaudis ar spēju dabu sajust, saplūst ar to. Un tas, ko varētu dēvēt par Latvijas dizainu interjerā, tikai vēl vairāk to papildina un apliecina – koka elementi, lini, māls, keramika viss, kas no dabas nācis un atrodams mūsu platuma grādos. Izteikts iedvesmas avots ir Northmen Homes. Lūk viņu instagram konts Northmen Guild

Skandināvu un latviešu dizaina iedvesmas paraugi.

Northmen homes interjers latviešu stilā | LightUp | Blogs
Northmen homes interjers latviešu stilā

Aizbraucot uz Romu, Atēnām, Ēģipti – sajūtas ir pavisam citas. Dominē akmens, milzīgas formas, pavisam citas toņu paletes. Plānojot interjera dizainu, vērā ņemama ir pirktā produkta izcelsme – dot priekšroku vietējai produkcijai ir visnotaļ skaists žests. Taču ne tikai tas ir būtiski. Ja nu piedāvājums nav gaumei atbilstošs? Nav ko ķert kreņķi!
Dažādi nelieli aksesuāri vai, piemēram, koks kā galvenais izejmateriāls mēbelēm un grīdai, Latvijas mākslinieku gleznas vai rokdarbi arī lieliski iederēsies kā latviska dizaina elementi.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs| LightUp | Blogs
Latvijas etnogrāfiskais brīvdabas muzejs brivdabasmuzejs

Un ne vienmēr materiāls, kas būtu īstena latvieša gaumei atbilstošs, ir ražots Latvijā. Uzbursim ainiņu – iedomājies kādu no tipiskajiem, senlaicīgajiem Latvijas muzejiem vai muižām. Tumšas telpas, masīvas koka mēbeles, kumodes un grīda, sveces mūsu klimatiskās joslas mākslīgai sasildīšanai, grezni spoguļi, mirguļojošas un cēlas lustras.Ja šis stils ir Tavai sirdij vistuvākais – uz priekšu! Latvieši iecienījuši priekšroku dot kokam, linam, mālam, keramikai un reizēm arī akmeņiem – mēbelēs, grīdas segumā, apgaismojuma un tehnikas dizainā, aksesuāros un arī rotaļlietās.

Gleznas pie sienas lauku mājā Dzirnupes | LightUp| Blogs
Gleznas pie sienas lauku mājā Dzirnupes
Lauku mājā Dzirnupes | LightUp| Dizaina Blogs
Lauku mājā Dzirnupes

Apceļo Latviju, izpēti mūsu vēsturiski nozīmīgos objektus un gūsti iedvesmu. Tālāk ar interjera dizainera palīdzību gūtajām idejām atradīsiet piemērotāko realizācijas veidu. Savukārt, ja šāds Latvijas interjera dizains sirdi nesilda, tad, ļoti iespējams, mājokļa vai biroja vizuālo tēlu izdaiļot var tikai kāds no minētajiem elementiem.Droši jautā padomu kādam no LightUp komandas  interjera dizainerim vai  kādam citam sevis izvēlētajam dizainerim.

Facebook
Twitter
LinkedIn