Atpakaļ uz jaunumu sadaļu

Interjera dizaineris – vai tev tas ir vajadzīgs? Ja nē, tad droši lasi rakstu!

Satura rādītājs

Parunāsim par interjeru?

Ikviens piekritīs Raimonda Paula un Guntara Rača dziesmas “Nekur nav tik labi kā mājās” vārdiem. Un kas gan ir mājas?Mūsu tuvākie, mīļie cilvēki, sirdij tuvas vietas un arī lietas.Nenoliedzami, ka mūsu apkārtējā vide ikdienas dzīvē – mājās un darbā – ietekmē mūsu labizjūtu un sniedz mums komfortu. Vārds “interjers” latīņu valodā apzīmē objekta iekšieni, varētu pat teikt dvēseli. Cik labi šīs dvēseles pazinēji mēs varam būt? Cik labi tās pazinējs esi tu? To var viegli noskaidrot.

Ņemsim talkā piemērus no “izciliem” pašdarboņiem.

Lūk pirmais eksemplārs: Guļamistabas interjers Baroka stilā

slikts interjera dizains

Nē, ir jau arī pie kā paslavēt šos darboņus!Ar loga maskēšanu sienā ir tikts diezgan labi un savā ziņā pat ar odziņu. Var iedomāties, kā tika graizītas tapetes un līmētas uz žalūzijām. Izskatās, ka tika pielietota šāda tehnoloģija. Ja tev galvā pazīb doma, ka nemaz tik traki nav un izskatās tīri tīkami, skaidrs ir viens – interjera dizainu tev labāk uzticēt kādam citam!

Ķeramies pie nākamā skaistuļa: super ekskluzīvas virtuves

briesmīga virtuve

Izskatās pēc ekskluzīva kāda trako nama pasūtījuma. Ir grūti iedomāties, ko saka ciemiņi, kad atnāk pirmo reizi uz namu ar šādu virtuvi.

Diagnoze te ir skaidra ar pirmo acu uzmetienu, bet, kā jau iepriekš tika teikts: ja tev liekas tīri neko, tad labāk interjera dizainu uzticēt kādam citam.

Un apskatīsim vēl vienu pēdējo ši raksta slikta dizaina nominantu: brīnumaino vannas istabu

Ir gana interesanti vai ne! Bet noteikti ne gaumīgi, harmoniski un ikdienas dzīvei piemēroti. Kā jau iepriekš tika minēts – interjers ir dvēseles stāvoklis. Ir svarīgi to uzturēt haromijā un estētiski skaistu, ko bieži nespējam paveikt saviem spēkiem. Un tas ir normāli!Mēs tak nevaram būt speciālisti visās jomās.Un, lai mūsu telpu dvēseli izdaiļotu, talkā nāk interjera dizaineri.Tas nav tikai gaumes jautājums, tā ir telpas padziļināta izpratne.Tā ir ģeometrijas, telpiskuma un skaistuma sintēze, kas mūsu mājas vai darba vidi nodrošina tieši tādu, kādu to vēlamies un kurā jūtamies vislabāk.Tā ir pamatīga plānošana, pat vismazāko detaļu apsvēršana un ideju pulēšana līdz vislabākā rezultāta īstenošanai.Cilvēki visbiežāk pieņem, ka tikai paši zina, ko un kā vēlas.Taču patiesībā profesionāla pieeja no malas var būt daudz efektīvāks un pat izdevīgāks risinājums telpas labiekārtošanai.

Pirmkārt, uzticot savas rūpes un vēlmes interjera dizainerim,

  • Tu ietaupi divus mūsdienās tik dārgos resusurs – laiku un naudu.
  • Tu izvairīsies no galvassāpēm, cenšoties apkopot labākās idejas prātīgam, izdevīgam un vienlaikus skaistam telpas labiekārtošanas risinājumam.

Otrkārt, ar profesionāļa palīdzību vari droši ļauties tieši TEV vispiemērotākā interjera izveidei.

Interjera dizainers dalīsies pieredzē ar:

  • dažnedažādiem aspektiem mājokļu dizainā,
  • ar pieejamajiem stiliem,
  • uzklausīs tavas vēlmes un izpratīs Tavu gaumi,
  • noskaidros Tavas preferences,
  • dalīsies ieteikumos
  • un, galu galā, sniegs arī plašākas resursu un noderīgu kontaktu iespēja.Nereti cilvēki pieļauj kļūdas, paši plānojot interjeru.Angļu sakāmvārds “less is more” jeb “mazāk ir vairāk” ļoti labi iederas šajā kontekstā.

Tas nenozīmē, ka askētisms un vienkāršība būtu ikviena cilvēka sapnis, taču balanss mūsu telpu interjerā noteikti ir viens no harmoniju veicinošiem faktoriem.

Jā, mēs, protams, varam smelties idejas skaistos Pinterest attēlos, taču prast izvēlēto platību pārvērst funkcionālā, ērtā, skaistā un likumdošanai atbilstošā, drošā un mājīgā vidē ir uzdevums, ko ar vislielāko prieku izpildīs Tevis izvēlētais interjera dizainers.

Nākamais viedais solis ir izvēlēties sev vispiemērotāko dizaineri.

Facebook
Twitter
LinkedIn